PO/Gaz

2006 yılında LPG dağıtıcı lisansını alan Petrol Ofisi, PO/Gaz markası ile müşterilerine 1350’den fazla satış noktasından Avrupa Birliği Standartları’nın üzerinde kaliteli yakıt ve hizmet sunmaktadır.

PO/Gaz Hep Zirvede

PO/Gaz, Türkiye otogaz pazarında en yüksek pazar payına sahip şirketler arasında yer alarak en çok tercih edilen markalar arasında konumlanmıştır. Bu sebeple bağımsız kuruluşlarca yapılan araştırmalarda çıkan sonuca göre; PO/Gaz kullanan her 10 kişiden 9’u PO/Gaz’ı tavsiye etmektedir.

PO/Gaz kullanan tüketiciler, düzenli yapılan pompa ölçümleri ve ürün kalite analizleri sayesinde sürekli yüksek kalitede ve doğru miktarda ürün teslim alırlar. Bu konular, PO/Gaz’ın en hassas olduğu ve Petrol Ofisi güvencesi ile garanti altına alınan hususlardır.

Yüksek Ürün Kalitesi

PO/Gaz markalı otogaz ürünü, tüketicilerin güvenliği ve emniyeti için Avrupa otogaz standardı olan TS EN589 standardına uygun olarak satışa sunulur. Ayrıca istasyonlardaki LPG sistemleri TS 11939, TS 1446, TS 1449 standartlarının yanı sıra, ilgili teknik ve yasal düzenlemelere uygun olarak kurulmakta ve denetlenmektedir. PO/Gaz’ın yüksek ürün kalitesi ve güvenli istasyon altyapısı, Petrol Ofisi güvencesiyle garanti altına alınmaktadır.

Her istasyonda kurulu otomasyon sistemleri ile tankerlerin yolda izlenmesinden, istasyonlara gaz dolumlarına, hangi plakalı araca hangi hizmet görevlisinin dolum yaptığından, bayilerin tank seviyelerine kadar 7/24 kaliteyi korumaya yönelik kontroller yapılarak, kritik noktalarda uyarı veren alarm sistemleri ile olası bir aksilik durumunda anlık müdahale ve durdurmalarla PO/Gaz’ın ürün kalitesinin sürekli üstün seviyede olması garanti altına alınır.

Yaygın İstasyon Ağı

Türkiye’nin lider akaryakıt dağıtım şirketi olan Petrol Ofisi istasyonlarında satışa sunulan PO/Gaz, ülke çapında 1350’den fazla istasyonda satılmakta ve tüketicilerin kolaylıkla ulaşabileceği yaygınlığa sahip bir istasyon ağı ile hizmet vermektedir.

Her istasyonda kurulu otomasyon sistemleri ile tankerlerin yolda izlenmesinden, istasyonlara gaz dolumlarına, hangi plakalı araca hangi hizmet görevlisinin dolum yaptığından, bayilerin tank seviyelerine kadar 7/24 kaliteyi korumaya yönelik kontroller yapılarak, kritik noktalarda uyarı veren alarm sistemleri ile olası bir aksilik durumunda anlık müdahale ve durdurmalarla PO/Gaz’ın ürün kalitesinin sürekli üstün seviyede olması garanti altına alınır.

Paranızın Tam Karşılığı

Kaliteden ödün vermeyen PO/Gaz istasyonları “müşteriye tam ve eksiksiz dolum” anlayışı ile hizmet vermektedir. İstasyonlarda düzenli aralıklarda yapılan periyodik kontrollerde pompa ölçümleri kontrol edilmekte ve hata olması durumunda müdahale edilmektedir. Bu sayede yüksek kaliteli ürünün müşteriye doğru ve eksiksiz miktarda teslim edilmesi garanti altına alınmaktadır. Yani PO/Gaz hizmet noktalarından paranızın tam karşılığı kadar hizmet alırsınız, aracınıza eksiksiz dolum yapılması PO/Gaz’ın %100 garanti verdiği bir husustur.

Neden Otogaz?

Otomotiv yakıtı olarak kullanılan LPG, ülkemizde otogaz adıyla anılmaktadır. Otogaz, yaygın istasyon ağı, yüksek performansı, benzine göre sağladığı tasarruf, güvenli olması ve çevreci özellikleri sebebiyle Türkiye’de binek araç kullanıcıları tarafından en çok tercih edilen yakıttır.

Türkiye’de binek araçların %40’ı otogaz kullanmaktadır. Yıllık 3 milyon ton’un üzerinde satılan otogaz 4,7 Milyon’dan fazla araç tarafından tüketilmektedir.

Araçta LPG kullanmanın üstünlükleri

  • Benzin kullanımına göre önemli ölçüde tasarruf sağlar, daha ekonomiktir.
  • Egzoz emisyon değerlerini önemli ölçüde düşürmektedir, doğa dostudur.
  • Daha az titreşimli motor özelliği nedeni ile daha sessizdir, kullanıcılar için daha konforludur.
  • Doğal temizliği nedeni ile daha az kurum ve daha az aşınma meydana gelirken, motorun ömrü uzar ve servis aralıkları artar.
  • Çift yakıt (Benzin ve LPG) nedeniyle, yüksek sürüş menziline sahiptir.
  • Hava ile daha iyi karışma sonucu, çok daha verimli bir yanma gerçekleşir. Hem daha uzun motor ömrü hem de yüksek performans sağlar.
  • Benzine göre daha temiz bir yakıt olan LPG, yüksek yanma özellikleri sebebi ile, daha iyi bir yanma sağlar motorda kurum oluşturmaz.
  • Oktan sayısı benzine göre daha yüksek oluğundan motor vuruntu oranı da daha düşüktür. Bu da motor ömrünü olumlu yönde etkiler.
  • Yangın anında LPG tankının yangına dayanma süresi diğer yakıt tanklarına göre çok daha uzundur.

TÜRKİYE'DE İLK VE TEK
PETROL OFİSİ'NDEN YAKIT EMNİYET SİSTEMİ

Türkiye’de ilk kez Petrol Ofisi’nin sunduğu Yakıt Emniyet Sistemi ile artık LPG’de deneme yanılma dönemi bitti! Avrupa standartlarının üzerinde ürün kalitesine sahip POGaz, Petrol Ofisi istasyonlarındaki güvenli altyapı ve otomasyon sistemi sayesinde 7/24 kontrol edilir ve periyodik olarak test edilir. POGaz'ın ürün kalitesi terminalden aracınıza dolum yapılana kadar Petrol Ofisi uzmanlığı ile korunur.

Yakıt Emniyet sistemi kapsamında POGaz’ın ürün kalitesi ve istasyonlarımızdaki LPG ile ilgili süreçler bağımsız ve akredite kuruluşlar tarafından denetlenir. Bu yüzden POGaz kullandığınızda aracınızda LPG kaynaklı arıza yaşamazsınız ve ekstra bakım masrafları ile karşılaşmazsınız.

KOLAY VE KAZANÇLI PETROL OFİSİ’NDEN BİR İLK LPG PASS!

Filosunda LPG'li araç sahibi işletmelerin yakıt giderlerini kontrol altına almasını sağlayan LPG Pass sadece Petrol Ofisi’nde. Siz de Türkiye’de ilk ve tek olan LPG Pass sisteminden faydalanmaya başlayın, aracınızdan inmeden ve güvenli bir şekilde yapacağınız POGaz alımlarınızda kazançlı çıkın.

Türkiye’de binek araçların %40’ı otogaz kullanmaktadır. Yıllık 3 milyon ton’un üzerinde satılan otogaz 4,7 Milyon’dan fazla araç tarafından tüketilmektedir.

LPG Pass Sistemi Nasıl Çalışır?

Filosunda LPG’li araç bulunan müşterimiz, LPG Pass müşterisi olmak ve fırsatlardan faydalanabilmek için Petrol Ofisi POGaz yetkilisi ile sözleşme imzalar.

Müşterimiz firma ve araç bilgileri; LPG’li araçlar için Petrol Ofisi LPG Pass Sistemi'ne, benzin ve dizel kullanan araçlar için Automatic Filo Yönetimi sistemine kaydedilir.

Petrol Ofisi yetkilisi tarafından müşterimize LPG alımları için LPG Pass kart, benzin ve motorin alımları için Automatic kart verilir.

Müşterimiz dilerse LPG Pass kartın ÖDEGEÇ özelliğinden yararlanmak için Petrol Ofisi web sitesindeki “Online İşlemler”den LPG Pass kartı ile kredi kartını/kartlarını eşleştirir. Böylece yakıt alımlarında ödemeler eşleştirilen kredi kartından otomatik olarak çekilir. Bu seçenek isteğe bağlı olarak müşterilerimize sunulmuştur.

Petrol Ofisi İstasyonu’na gelen sürücü, aracını LPG adasına yanaştırır. POGaz alımını LPG Pass kartı ile yapar. Eğer müşterimiz ÖDEGEÇ sistemini kullanıyor ise POGaz alım tutarı kredi kartından anında tahsil edilir, ÖDEGEÇ sistemini kullanmıyor ise istasyonda ödemesini dilediği yöntemle yapar.

Müşterimiz, ilgili döneme ait LPG Pass kart kullanarak yaptığı tüm POGaz alımlarından doğan iskonto tutarını dönem sonunda Petrol Ofisi’ne topluca fatura eder.

Müşterimiz kendisine verilen müşteri kodu ve sisteme kayıtlı cep telefonuna SMS ile gelen tek kullanımlık şifre ile sisteme giriş yaparak LPG Pass ile yapılan yakıt alım bilgilerinin detayına istediği yerden ve 7 gün 24 saat ulaşabilir. Raporlama bölümü bu sayfanın en altında yer almaktadır.

Müşterimiz benzin ve motorin alımları ile ilgili kayıt süreçlerine ise https://www.petrolofisi.com.tr/filo-yonetimi linki üzerinden ulaşabilir.

Yakıt Emniyet Sistemi(YES) Türkiye’de ilk kez Petrol Ofisi’nde!

LPG Pass kullanan filo sahibi işletmeler için sunduğumuz POGaz %100 garantimiz altındadır.

Petrol Ofisi olarak, POGaz’ın ürün kalitesine o kadar güveniyoruz ki Yakıt Emniyet Sistemi(YES) ile filonuzdaki araçlara LPG kaynaklı bir arıza olması durumunda, onarım bedelini %100 karşılıyoruz.

Bağımsız kuruluşlarla birlikte yürütülen bu süreçte, Petrol Ofisi filo müşterilerinin yanında yer almaya devam ediyor.

0

V/MAX 95

0

V/MAX DIESEL

0

V/PRO DIESEL

0

PO/Gaz